Mám dotaz ohledně dědictví a dědění. Po zesnulém otci zbyly tři děti jako dědicové (každé má jinou matku) a dvě z toho jsou nezletilé. Aby mohly být prodány nemovitosti, které byly předmětem dědění, musí se podat k soudu návrh na schválení prodeje nemovitosti u nezletilých. Mně, jakožto zletilé osobě bylo řečeno právním zástupcem jednoho nezletilého, že k návrhu musí být připojena podepsaná kupní smlouva s úředně ověřenými podpisy dědiců, jakožto prodávajících. Pokud ale není zajištěn kupující nebo se později objeví nesoulad mezi mými zájmy a zájmy právního zástupce dalšího dědice a na kupní smlouvě bude již můj podpis, budu mít právo od smlouvy odstoupit? Radka

ODPOVĚĎ:
Váš návrh na uzavření kupní smlouvy můžete odvolat do doby, než tento návrh dojde druhé straně – kupujícímu. Poté nelze odvolat návrh, který je označen jako neodvolatelný, nebo také ve lhůtě, která je určena k jeho přijetí.

V ostatních případech můžete návrh odvolat než kupující odešle přijetí návrhu Vám, jako prodávajícímu.