1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem po dopravní nehodě a utrpěla jsem středně těžké zranění a stále jsem v pracovní neschopnosti. Dopravní policie mně vyslechla, ale prý je to chyba řidiče a už je to jako trestný čin. Auto mně srazilo na přechodu a prý je vina i u mě - měla jsem se rozhlédnout. To auto mně srazilo až skoro na konci přechodu.   Jakou mám šanci na odškodnění řidiče osobního vozidla, pokud proběhne soudní řízení?

ODPOVĚĎ:
Pokud bude řidič uznán vinným ublížením na zdraví, pak máte právo na odškodnění, a to na bolestné, ztížení společenského uplatnění i náhradu ušlého výdělku, případně náhradu za zdravotní pomůcky, rehabilitace, apod. Není rozhodné, jestli jste se rozhlédla či nikoliv, resp. soud může maximálně snížit výši Vašeho nároku z důvodu spoluzavinění, ale nemůže ho nepřiznat.