Exekutor mi zablokoval účet, na který mi chodí mzda. Nezbyla mi ani ona nepostižitelná část mzdy. Jak je to možné? Dana.

ODPOVĚĎ:
Pojem nezabavitelná část mzdy se používá při exekuci srážkami ze mzdy. Exekutor proto nemůže Vašemu zaměstnavateli přikázat, aby Vám strhl celou mzdu, jelikož ona nezabavitelná část Vám musí být vždy vyplacena.

V okamžiku, kdy Vám mzdu vyplatí převodem na Váš bankovní účet, ochrana nezabavitelné části mzdy mizí a exekutor může celou částku zabavit.

Řešením je domluvit se se zaměstnavatelem na výplatě mzdy přímo (vyzvednutím částky v pokladně firmy ) nebo složenkou.