Slovenský soudní exekutor mě informoval, že moje pohledávka je nevymožitelná, ale podařilo se mi zjistit, že doposud nikdo neprovedl exekuci na jeho vklad, který provedl jako jediný společník ve výši 5000 EUR do jedné s. r. o. na Slovensku. Myslíte, že můžu alespoň z části uspět, i když má více exekucí? Děkuji Saša

ODPOVĚĎ:
V případě společenství v s. r. o. lze postihnout nikoliv vklad společníka do společnosti, ale jeho podíl v této společnosti. Mám za to, že postup dle slovenského práva bude obdobný jako v ČR. Vyzvěte proto prosím dotčeného exkutora, aby postihl podíl povinného v s. r. o. , kde je společníkem. Dotčený podíl je pak možno vydražit (prodat) nebo vyplatit dotčenou společností do exekuce (čímž by zanikla), záleží na okolnostech. Konkrétní postup by Vám měl sdělit exekutor.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Dlužník s exekucí a vklad dlužníka do s. r. o. - může exekutor zablokovat vklad nebo ne?