Můj zemřelý manžel odkázal celý dům své dceři z prvního manželství, mohla by dědit nějakým podílem po její smrti její nevlastní sestra - naše dcera z prvního manželství a jestli ano, tak za jakých podmínek? Děkuji Renata.

ODPOVĚĎ:
Pokud dům manžel odkázal první dceři v závěti a nic dalšího pro druhou dceru nezbylo, tak druhá dcera musí dědit alespoň čtvrtinu toho, co by dědila, kdyby závěť napsána nebyla. Musí dědit tzv. povinný díl, pokud není vyděděna. Pokud měl manžel ke dni úmrtí dvě dcery a manželku, musí druhá dcera dědit alespoň čtvrtinu ze třetiny, neboť pokud by závěť sepsána nebyla, dělil by se majetek mezi Vás jako manželku a dcery rovným dílem, tedy každá třetinu.