Počet stránek ve webu: 40.496

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Vlastním ideální polovinu rodinného domu. Vzhledem k této situaci bych chtěl rozdělit tento dům na dvě bytové jednotky. Dům má jedno popisné číslo a dvě patra, v každém je jeden byt. Lze za nějakých podmínek rozdělit ten dům na dvě jednotky? A za jakých? Děkuji, František


ODPOVĚĎ:
K tomuto kroku budete pokračovat prohlášení vlastníka budovy (tedy Vás obou spolumajitelů) o rozdělení domu na bytové jednotky a společné prostory. Náležitosti prohlášení obsahuje § 4 zákona č. 72/1994 Sb., o vlastnictví bytů. Toto prohlášení podáte ve čtyřech vyhotoveních (pokud jste dva spolumajitelé) na katastr nemovitostí. Minimálně jeden z těchto návrhů na katastr musí mít úředně ověřené podpisy.

Doporučuji informovat se na místně příslušném katastrálním úřadě, vzhledem k místním specifikům jednotlivých katastrálních pracovišť.