Co přesně má být uvedeno v darovací smlouvě na nemovitost s hypotékou? Souhlas od banky máme, námi navržená darovací smlouva je taktéž v pořádku. Pouze ve smlouvě chybí informace, že banka má k nemovitosti zástavní právo. Předem děkuji.

ODPOVĚĎ:
Do darovací smlouvy musíte uvést smluvní strany, specifikaci nemovitosti, prohlášení, že dárce daruje a obdarovaný dar přijímá a informaci, že na nemovitosti vázne zástavní právo a obdarovaný je s tímto srozuměn. Doložíte souhlas banky s převodem vlastnického práva, na smlouvě ověříte podpisy, vyplníte návrh na vklad vlastnického práva (www.cuzk.cz) a vše podáte na katastr společně se zaplacením správního poplatku 2.000 Kč.