Vlastním polovinu dvojdomku včetně zahrady. Mám zájem o odkoupení druhé poloviny i se zahradou. Chci aby se nemovitosti i zahrady sjednotily. Druhá polovina bude volná a je majetkem Heimstaden. Potřebuji vědět, zda mám nárok na předkupní právo, kdyby se tato volná nemovitost prodávala. Děkuji Ctirad.

ODPOVĚĎ:
Předkupní právo spoluvlastníků bylo novelou Občanského zákoníku zrušeno. Předkupní právo ze zákona tedy již bohužel nemáte. Pokud tedy máte o koupi zájem, určitě spoluvlastníkovi svůj zájem deklarujte, aby podíl neprodal třetí osobě.