Manželův bratr chce napsat na moji neplnoletou dceru nemovitost na Slovensku. Víme, že to musí na soud, nevíme přesný postup a hlavně kam na ten soud. Na Slovensko anebo v místě bydliště neplnoleté dcery, bydlíme v Čechách. Děkuji, Ivana

ODPOVĚĎ:
V případě jakéhokoliv právního jednání s nemovitostí se příslušnost soudu řídí místem, kde se předmětná nemovitost nachází, takže v tomto případě na Slovensku.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Darování zahraniční nemovitosti nezletilé osobě, dítěti z ČR - postup, soud které země rozhodne?