Chtěla bych se zeptat na jednu věc. Jsme s přítelem několik let a plánujeme stavbu rodinného domu. Přítel si chce na stavbu vzít hypotéku. Chtěla bych, aby dům byl majetkem obou a né jenom jeho. Jak to lze udělat? Předem děkuji za odpověď. Pavlína

ODPOVĚĎ:
Stačí, aby Váš přítel daroval ideální polovinu nemovitosti a pozemku darovací smlouvou.

Dnem zápisu smlouvy na katastrálním úřadě budete spolumajitelkou nemovitosti.

Pro případ rozchodu nebo později rozvodu doporučuji uschovávat faktury a paragony, aby bylo snažší se event. vyrovnat. Výdaje na nemovitost, které jste vynaložili před manželstvím nespadají do společného jmění manželů.