Počet stránek ve webu: 40.428

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
V rámci zateplení RD potřebujeme získat přístup k části jedné ze stěn našeho RD ze sousedního pozemku. Jedná se o starou městskou zástavbu a zeď se nachází na hranici pozemků. Dle § 141 stav.zákona a § 127 Občanského zákoníku by měl majitel sousedního pozemku přístup na nezbytnou dobu v nezbytné míře umožnit pro udržovací práce, problém však vzniká s vlastním zateplením (dle projektu 14 cm polystyren), kterými přesáhne naše nemovitost nad sousední pozemek. Vlastník sousedního pozemku odmítá jak vstup na pozemek, tak provedení zateplení, ústně nelze dosáhnout dohody, písemně se odmítl vyjádřit, s případným odkupem 15 cm pozemku nesouhlasí. Jaké máme možnosti (kromě provedení zateplení z vnitřní strany). Děkuji, Alfréd

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Je možné darovat jednu polovinu rodinného domu i v případě, že je na něm zástavní právo zapsané v katastru nemovitostí? Banka souhlasí. Děkuji, Rosťa

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Je možné darovat jednu polovinu rodinného domu i v případě, že je na něm zástavní právo zapsané v katastru nemovitostí? Banka souhlasí. Děkuji, Rosťa

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Druh s kterým žijeme ve společné domácnosti 14let, chce darovat nemovitost mému synovi. Přítel je mimo ČR, ale napsal mně generální plnou moc k vyřízení na všech úřadech, která je notářsky ověřená. Je v tomto případě možné vše vyřídit bez jeho přítomnosti? Děkuji, Irena

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Druh s kterým žijeme ve společné domácnosti 14let, chce darovat nemovitost mému synovi. Přítel je mimo ČR, ale napsal mně generální plnou moc k vyřízení na všech úřadech, která je notářsky ověřená. Je v tomto případě možné vše vyřídit bez jeho přítomnosti? Děkuji, Irena

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Jsem rozvedená jeden rok. S bývalým manželem vlastníme dle rozhodnutí soudu v družstevním bytě 3+1 každý polovinu. Byt se v měsíci srpnu 2010 bude prodávat do osobního vlastnictví (staneme se tak spoluvlastníky). V bytě nežiji již tři roky, ale nastala situace, že nemám kde bydlet. Bývalý manžel mě nyní chce vyplatit částkou, která neodpovídá tržní hodnotě bytu. Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na částku odpovídající tržní hodnotě, zda musím přistoupit na navrhnutou cenu bývalým manželem a jaký bych měla zvolit postup při definitivním vyrovnání. Děkuji, Marcela

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Jsem rozvedená jeden rok. S bývalým manželem vlastníme dle rozhodnutí soudu v družstevním bytě 3+1 každý polovinu. Byt se v měsíci srpnu 2010 bude prodávat do osobního vlastnictví (staneme se tak spoluvlastníky). V bytě nežiji již tři roky, ale nastala situace, že nemám kde bydlet. Bývalý manžel mě nyní chce vyplatit částkou, která neodpovídá tržní hodnotě bytu. Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na částku odpovídající tržní hodnotě, zda musím přistoupit na navrhnutou cenu bývalým manželem a jaký bych měla zvolit postup při definitivním vyrovnání. Děkuji, Marcela

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Jsem rozvedená jeden rok. S bývalým manželem vlastníme dle rozhodnutí soudu v družstevním bytě 3+1 každý polovinu. Byt se v měsíci srpnu 2010 bude prodávat do osobního vlastnictví (staneme se tak spoluvlastníky). V bytě nežiji již tři roky, ale nastala situace, že nemám kde bydlet. Bývalý manžel mě nyní chce vyplatit částkou, která neodpovídá tržní hodnotě bytu. Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na částku odpovídající tržní hodnotě, zda musím přistoupit na navrhnutou cenu bývalým manželem a jaký bych měla zvolit postup při definitivním vyrovnání. Děkuji, Marcela

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Jsem rozvedená jeden rok. S bývalým manželem vlastníme dle rozhodnutí soudu v družstevním bytě 3+1 každý polovinu. Byt se v měsíci srpnu 2010 bude prodávat do osobního vlastnictví (staneme se tak spoluvlastníky). V bytě nežiji již tři roky, ale nastala situace, že nemám kde bydlet. Bývalý manžel mě nyní chce vyplatit částkou, která neodpovídá tržní hodnotě bytu. Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na částku odpovídající tržní hodnotě, zda musím přistoupit na navrhnutou cenu bývalým manželem a jaký bych měla zvolit postup při definitivním vyrovnání. Děkuji, Marcela

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Zdědil jsem lesní pozemek v restituci. Pozemek je ve svahu. Pod ním jde lesní cesta. Pod cestou je zahrada a rodinné domky, některé stromy se naklánějí nad cestu, mohly by se vyvrátit. Musím je pokácet na vlastní náklady? Před restitucí jsem nesměl z lesa brát dřevo, ale majitelé uvedených domků dřevo neoprávněně brali a na nakloněné stromy si nikomu nestěžovali. Nyní po mně chtějí abych stromy odstranil. Je to rizikové kácení, dost drahá záležitost. Jsem v důchodu, peněz není nadbytek. Je možné, aby se majitelé uvedených domků, finančně na této akci podíleli? Prosím o radu, jak mám postupovat. Děkuji, Artur