Počet stránek ve webu: 39.917

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Před dvěmi lety jsme se účelově rozvedli. Po rozvodu jsme žili s "bývalou" manželkou stále v jedné společné domácnosti včetně milostného života a oba dva jsme se finančně podíleli na jejím provozu. Z našeho manželství máme syna a soud mi určil minimální částku výživného. Za našeho téměř dvouletého života po rozvodu si ode mne bývalá manželka brala měsíčně i desetinásobek určené částky na provoz společné domácnosti a svoji osobní potřebu. Nyní si našla nového přítele, znemožnila mi přístup do bytu , kde jsou i elektrospotřebiče, které jsem zakoupil v době po rozvodu a podala na mě trestní oznámení, že jsem neplatil alimenty po celou dobu od rozvodu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Před dvěmi lety jsme se účelově rozvedli. Po rozvodu jsme žili s "bývalou" manželkou stále v jedné společné domácnosti včetně milostného života a oba dva jsme se finančně podíleli na jejím provozu. Z našeho manželství máme syna a soud mi určil minimální částku výživného. Za našeho téměř dvouletého života po rozvodu si ode mne bývalá manželka brala měsíčně i desetinásobek určené částky na provoz společné domácnosti a svoji osobní potřebu. Nyní si našla nového přítele, znemožnila mi přístup do bytu , kde jsou i elektrospotřebiče, které jsem zakoupil v době po rozvodu a podala na mě trestní oznámení, že jsem neplatil alimenty po celou dobu od rozvodu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
V rámci zateplení RD potřebujeme získat přístup k části jedné ze stěn našeho RD ze sousedního pozemku. Jedná se o starou městskou zástavbu a zeď se nachází na hranici pozemků. Dle § 141 stav.zákona a § 127 Občanského zákoníku by měl majitel sousedního pozemku přístup na nezbytnou dobu v nezbytné míře umožnit pro udržovací práce, problém však vzniká s vlastním zateplením (dle projektu 14 cm polystyren), kterými přesáhne naše nemovitost nad sousední pozemek. Vlastník sousedního pozemku odmítá jak vstup na pozemek, tak provedení zateplení, ústně nelze dosáhnout dohody, písemně se odmítl vyjádřit, s případným odkupem 15 cm pozemku nesouhlasí. Jaké máme možnosti (kromě provedení zateplení z vnitřní strany). Děkuji, Alfréd

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
V rámci zateplení RD potřebujeme získat přístup k části jedné ze stěn našeho RD ze sousedního pozemku. Jedná se o starou městskou zástavbu a zeď se nachází na hranici pozemků. Dle § 141 stav.zákona a § 127 Občanského zákoníku by měl majitel sousedního pozemku přístup na nezbytnou dobu v nezbytné míře umožnit pro udržovací práce, problém však vzniká s vlastním zateplením (dle projektu 14 cm polystyren), kterými přesáhne naše nemovitost nad sousední pozemek. Vlastník sousedního pozemku odmítá jak vstup na pozemek, tak provedení zateplení, ústně nelze dosáhnout dohody, písemně se odmítl vyjádřit, s případným odkupem 15 cm pozemku nesouhlasí. Jaké máme možnosti (kromě provedení zateplení z vnitřní strany). Děkuji, Alfréd

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Je možné darovat jednu polovinu rodinného domu i v případě, že je na něm zástavní právo zapsané v katastru nemovitostí? Banka souhlasí. Děkuji, Rosťa

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Je možné darovat jednu polovinu rodinného domu i v případě, že je na něm zástavní právo zapsané v katastru nemovitostí? Banka souhlasí. Děkuji, Rosťa

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Druh s kterým žijeme ve společné domácnosti 14let, chce darovat nemovitost mému synovi. Přítel je mimo ČR, ale napsal mně generální plnou moc k vyřízení na všech úřadech, která je notářsky ověřená. Je v tomto případě možné vše vyřídit bez jeho přítomnosti? Děkuji, Irena

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Druh s kterým žijeme ve společné domácnosti 14let, chce darovat nemovitost mému synovi. Přítel je mimo ČR, ale napsal mně generální plnou moc k vyřízení na všech úřadech, která je notářsky ověřená. Je v tomto případě možné vše vyřídit bez jeho přítomnosti? Děkuji, Irena

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Jsem rozvedená jeden rok. S bývalým manželem vlastníme dle rozhodnutí soudu v družstevním bytě 3+1 každý polovinu. Byt se v měsíci srpnu 2010 bude prodávat do osobního vlastnictví (staneme se tak spoluvlastníky). V bytě nežiji již tři roky, ale nastala situace, že nemám kde bydlet. Bývalý manžel mě nyní chce vyplatit částkou, která neodpovídá tržní hodnotě bytu. Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na částku odpovídající tržní hodnotě, zda musím přistoupit na navrhnutou cenu bývalým manželem a jaký bych měla zvolit postup při definitivním vyrovnání. Děkuji, Marcela

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Jsem rozvedená jeden rok. S bývalým manželem vlastníme dle rozhodnutí soudu v družstevním bytě 3+1 každý polovinu. Byt se v měsíci srpnu 2010 bude prodávat do osobního vlastnictví (staneme se tak spoluvlastníky). V bytě nežiji již tři roky, ale nastala situace, že nemám kde bydlet. Bývalý manžel mě nyní chce vyplatit částkou, která neodpovídá tržní hodnotě bytu. Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na částku odpovídající tržní hodnotě, zda musím přistoupit na navrhnutou cenu bývalým manželem a jaký bych měla zvolit postup při definitivním vyrovnání. Děkuji, Marcela