Vlastním polovinu domu se svým bratrem. Jeho syn se chce k nám do domu trvale přihlásit, s tím já ale nesouhlasím. Můžu tomu zabránit? Nebo můj souhlas nepotřebuje? Mojmír

ODPOVĚĎ:
V tomto případě postačí souhlas pouze jedné osoby. Nezávisí to ani na velikosti poměrů spoluvlastnických podílů. Postačí, pokud kterýkoli ze spoluvlastníků tento souhlas vydá.