1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)
Pronajímatel domu, ve kterém bydlím chce v domě měnit okna a vstupní dveře do bytů. Vadí mi, že musím kvůli tomu přestavovat nábytek a uklízet prach. Mohu opravy v bytě odmítnout? Saša.

ODPOVĚĎ:
Pronajímatel má právo provádět opravy a údržbové práce v bytě,
který je jeho.

Pokud se jedná o nějaké větší stavební úpravy, např. výměnu oken, měl by pronajímatel tyto provádět se souhlasem nájemce.

Ale nájemce tento svůj souhlas může odmítnout pouze v případě, že k tomu má závažné důvody, např. zdravotní.

S pronajímatelem se dohodněte na termínu provádění oprav tak, aby Vám vyhovoval. Pokud nebudete s opravami nadále souhlasit, má pronajímatel právo podat návrh k soudu, aby byl tento souhlas ustanoven soudním rozhodnutím, a vy pak budete platit i náhradu nákladů soudního řízení pronajímatele.