Jsem vlastníkem orné půdy. Současnému pachtýři jsem v červnu 2021 podal výpověď, výpovědní lhůta je 5 let. Je možné sepsat novou pachtovní smlouvu s novým pachtýřem již teď? Nebo musíme počkat na vypršení výpovědní lhůty a podepsat ji až potom? Vím, že můžeme sepsat smlouvu o smlouvě budoucí, raději bych ale sepsal novou pachtovní smlouvu již teď, s tím, že pozemky budou novému pachtýři k dispozici až po vypršení výpovědní lhůty. Bude taková smlouva platná? Děkuji.

ODPOVĚĎ:

Ano, samozřejmě můžete již nyní smlouvu podepsat, jen uveďte, od kdy je pacht účinný, tedy datum, od kdy se bude podle smlouvy postupovat.