1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Žiji v domácnosti společně s dcerou a synem. 18-letá dcera si našla přítele a začala ho i přes můj nesouhlas vodit k nám domů. Toto dělá opakovaně a vůbec s ní není řeč. Nepomáhají žádné zákazy, vše ignoruje a dělá si naprosto co chce. Její přítel ví, že je tam nežádoucí, ale také to ignoruje. Mám jako rodič a vlastník bytu nějaký způsob, jak zabránit ve vstupu takto nechtěné osoby? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Jako majitelka bytu máte právo přítele do bytu nepustit. Reálné zamezení je samozřejmě ale složitější. Musela byste volat Policii, aby přítel dcery odešel, případně si promluvit s dcerou, aby se vystěhovala i ona. Právo nepouštět tuto osobu do bytu tedy máte, ale dcera je již zletilá, takže pokud bude ona podmiňovat své setrvání v bytě přítomností přítele, nemůžete už za ni rozhodovat.