1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V listopadu 2019 zemřel můj otec, bez závěti. Jsem jediným synem z jeho prvního manželství. Další dědičkou je jeho druhá manželka (z druhého manželství nejsou žádné děti). Jsme tedy dva dědicové.

Pozůstalost tvoří majetek ve společném jmění manželů a dále byt, který byl získán před uzavřením druhého manželství a je tudíž zařazen do pozůstalosti jako majetek ve výlučném vlastnictví zůstavitele. Moje otázka je, kdo z nás dvou dědiců dědí tuto část majetku (ve výlučném vlastnictví zůstavitele) a v jakém poměru?

ODPOVĚĎ:

Byt, který byl ve výlučném vlastnictví zůstavitele, dědíte s jeho manželkou rovným dílem, tedy každý id. polovinu nemovitosti (bytu).