S přítelkyní máme byt ve společném vlastnictví. Ona má své dvě dcery, já svého syna. Žádné z dětí s námi nežije. Jak je to s dědictvím v případě úmrtí jednoho z nás? Díky, Viktor

ODPOVĚĎ:
Pokud má zemřelý - zůstavitel - manžela a děti, dědí po něm všichni rovným dílem. Pokud žijete jako druh a družka, pak byste mohli dědit až ve druhé dědické skupině. Za situace, kdy máte oba děti, tak se ale v případě dědění na druhou dědickou skupinu nedostane. Takže v případě úmrtí kteréhokoliv z vás budou jeho podíl dědit jen jeho děti. Pokud byste si chtěli zajistit, abyste po druhém partnerovi také část dědictví dědili, museli byste sepsat závěť či dědickou dohodu.