Počet stránek ve webu: 39.266

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Musím podávat daňové přiznání (nebo nějaké sdělení o neexistenci příjmu), když nemám žádný příjem za poslední rok? Nejsem ani vedena na úřadu práce. Žiji dlouhodobě v zahraničí. Zdravotní pojištění platím sama. Děkuji, Lída.

ODPOVĚĎ:
Podle §38g ZDP nejste povinna podávat daňové přiznání a pokud nejste přímo registrována k dani, tak zde není ani povinnost podávat správci daně oznámení o neexistenci příjmů (§135 odst. 5 DŘ).


► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vliv neexistence příjmů na povinnost daňového přiznání

Všechny články v sekci Nový občanský zákoník 2014: