Jak zastavit nárůst úroků a penále u dluhů ještě před vyhlášením exekuce

2 odpovědi

Dcera si půjčila od Cofidis cca 41000. - v roce 2021, v roce 2022 v říjnu si půjčila u Homecredit dalších 200000, - Kč, obě půjčky od října 2022 nesplácí. nemá žádný majetek, nepracuje, má jen invalidní důchod1. st. , což je njjakých 5000, - Kč, a momentálně je hospitalizovaná se Schizofrenii v psichiatrické nemocnici, kde stráví několik měsíců. Chci se zeptat jestli je možné zastavit narůstání úroků a penále z těchto dluhů, než to spadne do exekuce nebo insolvence? A jak by měla postupovat, aby dluhy nenarůstaly? Ona si totiž myslí, že až se vrátí z nemocnice hned půjde do práce a za 3 měsíce může požádat o insolvenci. Ale co když ji nikdo nezaměstná? Budou dluhy pořád narůstat, až do doby kdy to spadne do exekuce? Děkuji

Dobrý den, bohužel ano, uvedené nebankovní společnosti dle mého názoru nebudou svolné k odpuštení úroků a penále. Insolvenční řízení je skutečně jediná možnost, jka se dluhů zbavit. Návrh lze podat, i když dluh ještě nebyl „vyžalován“ u soudu, resp. neprobíhá exekuce. Pokud Vaše dcera nebude mít příjem, je možno uzavřít se třetí osobou smlouvu o důchodu, v níž jí bude měsíčně hradit dostatečnou částku, která bude použita v insolvenčním řízení.