Insolvence odměna správci

1 odpověď

Dobrý den,
Chci se zeptat teď v květnu mi má končit insolvence plněním splatkového kalendáře. Přítelkyně mi zaslala na účet majetkové podstaty určitou částku peněz, ale od sekretářky pana správce mi bylo sděleno, že správce si bere navíc odměnu za mimořádný vklad ve výši 4%. Je to takhle správně i když nemám žádnou smlouvu o darech ani jinou další?
Děkuji za odpovědi.

Odměna insolvenčního správce za jeho práci a služby v rámci insolvenčního řízení je stanovena zákonem o insolvenčním řízení a je obvykle hrazena z aktiv dlužníka. Mimořádný vklad je zvláštní forma financování insolvenčního řízení, která může být použita v případech, kdy majetek dlužníka není dostatečný k pokrytí nákladů spojených s řízením. Pokud je v rámci insolvenčního řízení proveden mimořádný vklad, který slouží k financování nákladů spojených s prováděním insolvenčního řízení, může insolvenční správce nárok na odměnu uplatnit z tohoto mimořádného vkladu.