Exekuce po mzdové uzávěrce

2 odpovědi

Dobrý den, výplatní termín má firma k 25. , ale před 20. už je hotová mzdová uzávěrka a peníze vyplaceny, odvody vyplaceny (musí být do 20.). Dne 19.04. přišla na zaměstnance exekuce a moje otázka zní. Musíme ještě tuto exekuci srazit v březnové výplatě, i když již máme vše vyplacené a uzavřené, nebo až ve výplatě za duben? Děkuji.

Dobrý den, správně je nutno respektovat povinnosti dané exekučním příkazem bezodkladně, tedy ihned poté, co jste exekuční příkaz obdrželi. Vzhledem však k tomu, že finanční prostředky již byly za daný měsíc vyplaceny, domnívám se, že je třeba začít srážet až bezprostředně následující měsíc.