insolvence a nemovitost

2 odpovědi

dobrý den. když podám čerstvě návrh na insolvenci, a poté
budu vepsán do katastru jako spoluvlastník nemovitosti (dědictví-zemřel mi čerstvě příbuzný). Může mi podíl dědictví exekutor vzít? děkuji Akimak

Dobrý den, pokud podáte insolvenční návrh spolu s návrhem na oddlužení, exekuce se ze zákona přerušují. Do insolvenčního řízení však musíte přihlásit veškerý hodnotnější majetek, kterým podíl na nemovitosti beze sporu je. Tento majetek pak bude insolvnečním řízení zpeněžen.