Exekuce na bankovní účet

1 odpověď

Dobrý den, mám prosbu 23.4.2022 jsem se oženil, ale minulý týden mi byla nařízena exekuce na bankovní účet z důvodu exekuce na manželku, exekuci měla již před svatbou, bylo mi řečeno, že mi můžou strhávat vždy polovinu příjmů co přijdou na účet. Predmanželská smlouva uzavřena nebyla, účet je společný, jsou nějaké možnosti jak se bránit? Popřípadě zúžit Sjm aby nedosáhli alespoň na můj plat? Děkuji za odpověď

Dobrý den, úpravu majetkových vztahů jste bohužel měl řešit před vznikem manželství. Ze současného znění občanského zákoníku i z aktuální judikatury plyne, že skutečně odpovídáte i za dluhy manželky pžed vznikem manželství. Můžete samozřejmě podat návrh na zastavení exekuce ohledně dluhu Vaší manželky, ale mám za to, že nebudete úspěšný. Pro případné dluhy Vaší manželky v budoucnosti se můžete bránit například změnou Vašeho společného jmění na oddělená jmění. Do minulosti to však již řešit nelze. Doporučuji obrátit se na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz.)