podání návrhům na insolvenci s.r.o..

1 odpověď

Potřebovala bych poradit, jsem jednatelkou firmy s. r. o. , která již pro dluhy 2 roky nefunguje a potřebovala bych podat insolvenční navrh. Nemám žádné finanční prostředky na právníka, který by mi insolvenční návrh vypracoval a vim, že ze zákona ten navrh musím podat. Nemůžete mi poradit, na koho se obrátit nebo jak postupovat?
Děkuji.

Dobrý den, ve věci vypracování insolvenčního návrhu se lze obrátit na advokáta, notáře, soudního exekutora (pokud proti dlužníkovi nebo jeho manželu nevede exekuční řízení), insolvenční správce, nebo akreditovaná osoba. Přehled osob z řad advokátů, notářů, exekutorů a insolvenčních správců, kteří jsou připraveni za Vás sepsat a podat návrh na povolení oddlužení, naleznete v databázi VESTA (dobrovolná evidence těchto subjektů). Osoba, která za Vás sepsala a podala návrh, si pohledávku na odměnu musí přihlásit do insolvenčního řízení jako pohledávku postavenou na roveň pohledávkám za majetkovou podstatou, nesmí úhradu žádat přímo po dlužníkovi před zahájením insolvenčního řízení a rozhodnutím o úpadku.