Insolvence mého tchána

1 odpověď

Dobrý den, mám dotaz. Bydlím s manželkou a dvěma dětmi v obecním bytě kde máme nahlášené trvale bydliště. Byt je napsaný na otce mé manželky (můj tchán). Tchán má v tomto bytě napsaný také trvalý bydliště nicméně bydlí jinde. Tchán se dostal do problémů a je v insolvenci. Chci se zeptat může přijít exekutor k nám a zabavit nějaký majetek v bytě i když fakticky tady tchán nežije a bydlí jinde. ? Dá se proti tomu nějak bránit? Inkaso a veškeré platby za tento byt platím já.
Sepsání majetku v místě kde tchán bydlí jiz proběhlo. Jelikož se jedná o byt obecní nejde bohužel přepsat na manželku jakožto dceru nájemníka. Šlo by to pouze až po úmrtí jejího otce.
Děkuji za odpověď

V případě, že dlužník podal návrh na insolvenci, tak se exekuce pozastavuje. Pokud byla exekuce zahájena před podáním návrhu na insolvenci, tak se exekuce pozastavuje po podání návrhu na insolvenci.