Zrusena insolvence dluznikovi- co dál?

1 odpověď

Dobrý den,
svěřil jsem známému nemalý obnos peněz. Později jsem zjistil, že s ním bylo naloženo jinak, než bylo účelem. Podal jsem na něj exekuci, později trestní oznámení. Byl podmíněne odsouzen pro podvod a zároveň se přihlásil do insolvence.
V rámci insolvence ale nic neplatil a ta mu nyní byla zrušena. Takže mu opět naskočí aktivní exekuční řízení.
Co mohu dělat dál? Jsem smiren s tím, že své peníze už asi neuvidím, ale zároveň mu nechci vse nechat jen tak jednoduché, když mu to umožňuje nás právní systém. Je možné podniknout ještě nějaké kroky?

Dobrý den,
bohužel nic víc, než jste udělal, už učinit nemůžete. Poslední krok k vymáhání je zahájení exekuce. Pokud jste ji zahájil, pak už nezbývá, než čekat, zda exekutor něco vymůže, případně hlídat insolvenční rejstřík, zda se po nějaké době zase nepokusí dlužník vstoupit do insolvence.