Pozemek v zástavě

1 odpověď

Dobrý den, jsem jedním ze tří spoluvlastníků pozemku. Jeden z dalších dvou spoluvlastníků je v insolvenci a na pozemku visí zástavní právo exekutorské podle § 69a ex. řádu (předpokládám, že jen na jeho podílu). Můžu já svůj podíl prodat nebo darovat? Pokud ano, bude to mít normální průběh nebo to bude v něčem složitější?

Dobrý den,
Váš podíl nemůže být ani zastaven, ani exekuován, neboť nejste dlužník. Tedy Váš podíl podléhá naprosto normálnímu postupu v prodeji i darování, tedy není třeba žádat o svolení exekutora ani insolvenčního správce.