Exekuce -novela zákona

1 odpověď

Dobrý den,

podle nového zákona budou od roku 2023 zastavovány exekuce u nichž částka vymožená za posledních šest let nepokryje ani náklady exekuce a současně není exekucí zatížena nemovitost. Takto lze zastavovat exekuce zahájené od roku 2017.

Zajímá mě, jak je to s exekucemi, které byly zahájeny před rokem 2017 (konkrétně 2014) a nebylo nic vymoženo.

Na tyto exekuce nebude mít novela zákona vůbec žádný vliv nebo se ta šestiletá lhůta bude počítat od roku 2023?

Děkuji

Dobrý den,
bezvýsledná exekuce má být zastavena po 6 letech, ovšem může se ještě dvakrát prodloužit, její maximální délka nesmí přesáhnout 12 let. Podmínkou prodloužení je povinná záloha věřitele na náklady exekuce. Bezvýsledné exekuce, kde nebylo vymoženo ani pár tisíc korun na náklady exekuce a jsou starší 12 let budou zastaveny bez dalšího, bez ohledu na to, kdy byla exekuce zahájena. Tedy zastavení exekuce se bude vztahovat na jakékoliv předchozí exekuce, nejen zahájené po roce 2017.