Zesplatnění dlužné částky

1 odpověď

Dobrý den, dostala jsem se do finanční tísně a rozhodla se požádat o insolvenci. O tu jsem požádala 4.1. Ten den mi dcera poslala na účet peníze, kterými okamžitě banka zesplatnila můj úvěr u banky. Jde mi o to, jestli je možné penize získat zpět. U banky jsem byla jen dvakrát v opožděné platbě. Dcera chce peníze zpět. Je nějaká šance? Děkuji Vinšová Dagmar

Dobrý den,
pokud jste byla v té době už v insolvenci, tak bohužel dcera se musí se svou pohledávkou vůči Vám do insolvence přihlásit. Banka peníze použila jako tzv. zajištěný věřitel na úhradu své pohledávky. Pokud by dcera chtěla peníze zpět z důvodu, že by se jednalo např. o omylem zaslané peníze, musela by v rámci Vaší insolvence vyvolat tzv. incidenční spor, tedy podat žalobu a prokazovat, že se z Vaší strany jednalo o bezdůvodné obohacení.