Insolvenční správce - povinnosti

1 odpověď

Dobrý den,
V písemnostech jsem našla, že insolvenční správce je povinen jednou za půl roku vypracovat zprávy o průběhu oddlužení. Na justici.cz je ale zveřejněna poslední zpráva, týkající se mé insolvence, dne 14. 12. 2021, což je více jak rok. Mohu se zeptat, proč tomu tak je? Není něco špatně? Neměla bych se někde ozvat?
Děkuji a přeji hezký den.
Mgr. Monika Charvátová

Dobrý den,
ano, to je zvláštní, neboť skutečně pokud je zpráva víc než rok stará, je to pochybení insolvenčního správce. Měla byste tedy primárně kontaktovat Vašeho správce, pokud by se to z nějakého důvodu nepodařilo, napište přímo na insolvenční soud, že s Vámi Váš správce nekomunikuje a zjevně neplní své povinnosti. Samozřejmě mohlo dojít např. k jeho úmrtí a předání Vašeho spisu jinému, tím by bylo reálné, že dochází k prodlužování lhůty nebo je možná veden nějaký incidenční spor. Nicméně ano, zpráva z prosince 2021 je skutečně dlouhá doba.