Insolvence zahraničí věřitel

1 odpověď

Dobrý den,

Potřebuji poradit. Bylo mi schválené oddlužení. Ale při vyplňování dotazníků zda mám zahraničí věřitelé si nevím rady. Mám věřitele z UK a jelikož to není již členský stát EU nevím zda musím toto nahlásit insolvenčnímu správci.

Tento dluh již možná bude promlčený, jedná se o dluh cca 5 let starý a nejsem s věřitelem v přímém kontaktu.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,
nahlásit byste měl všechny věřitele, o nichž víte, tedy i věřitele z Ukrajiny, aby soud nezamítl návrh z důvodu nepoctivého záměru. Pokud by se věřitel do insolvenčního řízení přihlásil, můžete pohledávku popřít z důvodu promlčení.