Exekuce - srážky ze mzdy

1 odpověď

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně ukončené exekuce,
cca před měsícem a pul mi byla ukončena exekuce, kterou jsem platil sražkami ze mzdy, problém je, že i po ukončené exekuci mi dále strhávají peníze ze mzdy i přes to, že už žadnou běžící exekuci nemam.

Dobrý den, pokud jste již vše doplatil a exekuce byla ukončena, musí Vám exekutor uvedené prostředky vrátit. Kontaktujte Vaši účetní a sdělte jí, že jste již exekuci doplatil; nechte si od ní udělat výpis srážek za dobu od ukončení exekuce. Účetní však bohužel musí vyčkat na zrušení exekučního příkazu, do té doby bude srážet dál. Proto rovněž (nejlépe písemně) kontaktujte soudního exekutora, aby exekuční příkaz zrušil a neoprávněně vymožné částky Vám vrátil.