Rada pro oddlužení

1 odpověď

Dobrý den potřeboval bych radu. V roce 2021 jsem si půjčil 650000korun a celou sumu poslal zhotoviteli rekonstrukce mého domu. Bohužel zhotovitel práci neprovedl a peníze nevrátil ani neplatil insolvenci a je zadlužený až po uši. Já bych potřeboval radu protože abychom rekonstrukci dodělali museli jsme si s manželkou vzít ješte několik úvěrů do celkové výše 1,6milionu. Museli jsme čerpat i úvěry na cokoli protoze se nám pokazila auta a bez auta se nedostaneme do zaměstnání. Nyní máme splátky 18000 měsíčně a je to pro nás vzhledem ke zdražování devastující. Rád bych se dozvěděl jak by se dalo postupovat dál. Dům mám darem od dědy a nerad bych o dům přišel. Splátky platíme včas a bez zpoždění ale máme dvě děti a pro ně nám už toho moc nezůstává a úver máme na 20let a 10 let což je bohužel strašně dlouhá doba. Lze tedy insolvence bez toho abych přišel o dům? Děkuji

Dobrý den, zpeněžení nemovitosti v insolvenci závisí na rozhodnutí zajištěného věřitele a na způsobu řešení úpadku dlužníka. V rámci insolvenčního řízení zajištěný věřitel má možnost kdykoli během oddlužení nebo konkursu vydat pokyn k prodeji předmětu zajištění a insolvenční správce je jím vázán.