Exekucea její obnovení

2 odpovědi

Na povinného byla zahajena exekuce v8.2022 na částku cca 4 mil. korun blokací účtů a zastavením nemovitosti. Na účet žalobce poslal 2 mil Kč s prozbou zastavení exekuce a příslibem, že další část uhradí následně. Žalobce v 9.2022 dal pokyn k zastavení exekuce.
1. Když nedodrží slib je možné znovu zahájit exekuci.
2. Kdo platí náklady exekutora při zastavení exekuce a v jaké výši. Děkuji

Dobrý den, pokud podal návrh na zastavení exekuce oprávněný (žalobce), pak hradí náklady exekuce on. Pokud není dluh zcela uhrazen, lze oprávněně podat exekuční návrh znovu a to stejnému nebo i jinému soudnímu exekutorovi.