Bydlení - exekuce

1 odpověď

Dobrý den, mám dotaz...
Chci se přestěhovat k přítelkyni, ale mám dluhy z mládí, a nerad bych aby ji to jakkoliv ohrožovalo. Navsteva exekutora mi nehrozí, nicméně chci být připravený na vše. Dá se třeba sepsat nějaký papír, o tom že všechno v tom bytě je její? Zkrátka něco aby tam exekutor nemohl? Budu tam totiž nahlášen jako přechodné bydliště. Děkuji za odpověď Březka

Dobrý den, pro ochranu osoby, v jejímž bytě bydlíte, je vhodné sepsat smlouvu nejlépe formou notářského zápisu, v níž bude uvedeno, že veškeré vybavení domácnosti patří této osobě. Je však třeba upozornit na to, že některé exekutorké úřady při provádění mobiliární exekuce uvedenou smlouvu nerespektují a vlastník musí prokázat své vlastnictví jinak (faktury, účty, smlouvy s obchodníkem).