Včera dle insolvenčního rejstříku převzal můj spis nejvyšší soud. Neprobíhá žádný spor. Vše je v pořádku. Správce mi k tomu nic nesdělil.. Jaký může být k tomuto postupu důvod?

2 odpovědi

25.8.2022 byl převzat můj spis nejvyšším soudem. Od roku 2018 se nic neřešilo, neprobíhá žádný spor. Platby jsou zasílány řádně, všechny své povinnosti plním řádně. Jaký by tedy mohl být důvod předání spisu nejvyššímu soudu. V rejstříku je pouze oznámení bez dalšího.
Děkuji za odpověď
R.

Dobrý den,
pokud převzal Váš spis Nejvyšší soud, pravděpodobně bylo v rámci insolvenčního řízení podáno dovolání. Bohužel není možné Váš dotaz v tomto případě obecně zodpovědět. Pokud vyhledáte na portálu justice.cz své insolvenční řízení a podíváte se do oddílu "B", naleznete zde celý průběh Vašeho insolvenčního řízení po úpadku. Zde zkuste vyhledat, zda nebylo proti některému usnesení insolvenčního soudu podáno odvolání a následně dovolání. Pokud ano, převzal Nejvyšší soud ČR spis právě z tohoto důvodu.