Exekuce na plat

1 odpověď

Dobrý den, od 05/2021 mám exekuci na plat a teď 06/2022 mi volami z exekučního úřadu, kam odchází částka z platu, že neplatím žádné splátky a vyhrožovali mi odejmutím majetku pokud nezačnu měsíčně platit jimi stanovenou částku.
Z platu mi strhávají nejvyšší možnou částku a mě by zajímalo zda mají právo po mě chtít peníze navíc, když mi z platu zbývá minimální mzda.
Moc děkuji za odpověď

Dobrý den,
pokud máte exekuci na mzdu, pak Vám může být strhávána pouze zákonná částka a nelze po Vás požadovat, abyste hradil víc. Exekutor ale může volit kombinaci několika druhů exekuce, takže může i v situaci, kdy máte exekuci na mzdu, volit ještě exekuci prodejem movitých věcí, pokud má za to, že splátky ze mzdy nejsou dostatečné.