Exekuční příkaz k přistavení vozu k exekutorovi

1 odpověď

Dobrý den mám dotaz jestli exekutor může zabavit vozidlo pořízené z příspěvků ČSSZ na pořízení vozidla vzhledem jeho zdravotnímu stavu. Vim, že dávka na pořízení vozidla je nezabavitelna ale jak je to poté co se týče vozidla pořízeného z této dávky. A co lze proti tomu dělat. Děkuji Šrám František

Dobrý den, pokud Vám vznikl ze zdravotního stavu nárok na kompenzační pomůcku, exekutor Vám ji nesmí zabavit. To znamená, že například auto koupené z příspěvku úřadu práce Vám zůstává, i kdyby Vám byl ostatní movitý majetek zabaven. Veškeré kompenzační pomůcky jsou z exekucí vyňaty, právě proto, že se jedná o kompenzační pomůcky financované s přispěním státu.