Darovací smlouva na byt

1 odpověď

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem. Můj dědeček by rád napsal darovací smlouvu na byt který má v osobním vlastnictví. Pokud napíše darovací smlouvu, o byt se musím starat už já? Nebo se o byt budu starat až po jeho smrti? Děda se chce o byt starat sám dokud žije. Byl by právě rád, kdyby jsem se po jeho smrti nemusela bát o jeho dědictví. Chtěl by abych pak neměla žádné starosti a byt byl automaticky můj. Předem děkuji za vaší odpověď.

Dobrý den, v daném případě je vhodné převést bezplatně vlastnictví darovací smlouvou a zřídit dárci věcné břemeno dožití. V darovaném bytě můžete pak bydlet oba nebo dárce sám. Ve smlouvě může být rovněž dohodnuto, že se o nemovitost bude dárce starat sám. Doporučuji Vám obrátit se ohledně sepsání smlouvy na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz).