Promlčená exekuce po 10 letech

1 odpověď

Dobrý den, prosím o radu ohledně exekuce. Dle § 110 občanského zákoníku platí, pokud bylo právo přiznáno pravomocným rozhodnutím soudu, tak se exekuce promlčuje za 10 let a to ode dne, kdy měl být podle rozhodnutí plněno. Rozsudek, který vydal Okresní soud
v Prostějově dne 26.05.2010 a který se stal pravomocným dne
08.07.2010 a vykonatelným dne 13.07.2010 lze stále vykonávat nebo ne. Dle výše uvedeného zákonu a mého názoru tato doba pominula 13.07.2020. Prosím o Váš názor.
Pro jakékoliv další případné informace jsem Vám kdykoliv plně k dispozici.
S přáním krásného dne

Jan Adámek
GLOBAL SENTINEL

Doručovací adresa:
Jan Adámek
Buková 34
798 48
GSM: +420 775 391 654
Skype: honza. adamek
e-mail: btcom@seznam.cz
web1: http://www.globalsentinel.cz
web2: http://www.globalsentinel.eu
Pošlete mi prosím fakturační data na zaplacení poplatku.

Dobrý den,
exekuci na základě 10 let starého rozsudku již nelze nařídit, ale pokud je zahájena a běží, může běžet tak dlouho, pokud není z nějakého důvodu zastavena. Tedy uplynutím deseti let od vykonatelnosti rozsudku nelze exekuci nově nařídit, ale již nařízenou exekuci lze nadále provádět.