10 let staré pohledávky

1 odpověď

Dobrý den,
minulý měsíc jsem navštívila Dopravní podnik Prahy, abych zjistila, zda zde nemám nezaplacenou nějakou pokutu. Bylo mi sděleno že mám pokutu z roku 2011, která ale byla prodána firmě Fidentia s. r. o. Tuto firmu jsem okamžitě kontaktovala a bylo mi sděleno, že nezaplacených pohledávek mám u nich více než 1, ale jsou také z roku 2011 a 2012. Moje první reakce byla, že pohledávky chci co nejdříve splatit a tak jsme se domluvili na splátkovém kalendáři. Poté jsem ale začala přemýšlet, zda tyto pohledávky nemají být už po splatnosti. Ovšem na dokumentu, kde byli pohledávky rozepsány bylo datum splatnosti 14. 5. 2022. Může být datum splatnosti až téměř po 10ti letech? Nebo se zde jedná nejspíš o podvodné přepsání tohoto data?
Případně můžete mi poradit na koho bych se mohla v této souvislosti obrátit?
Děkuji.

Dobrý den,
pohledávky z roku 2011 a 2012 jsou dávno promlčené a platit je nejste povinna. Pokud jste ale podepsala, že existenci pohledávek uznáváte a začala jste je splácet, pak jste obnovila promlčecí lhůtu a tím se stalo, že jste povinna je uhradit.