Exekuce na jednoho vlastníka bytu

3 odpovědi

Dobrý den, v dubnu 2022 byla sepsána po dohodě všech smlouva s realitní kanceláří o prodeji bytu, který je po dědicķém řízení přepsán na 5 vlastníků. Poté začaly být připisovány exekuce do katastru nemovitosti na jednoho vlastníka, který zatajil tuto skutečnost. Realitka byla informována o této situaci mezitím došlo k dohodnutí s potenciálním kupcem, který složil zálohu na koupi bytu. Realitka požaduje dodání veškerých dokladů o dlužníkovi. Jaké je možné řešení v případě, že realitka bude požadovat sankce za neumožnění prodeje kupci při těchto skutečnostech? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, neznám obsah zprostředkovatelské smlouvy, avšak pokud nebudou exekuce spoluvlastníka prodejem bytu vyplaceny a nebude možné prodej realizovat vinou na straně jednoho z prodávajících, bude moci realitní kancelář požadovat úhradu sankce. Je třeba se opětovně seznámit se zprostředkovatelskou smlouvou, případně se s kanceláří domluvit o dalším postupu.