Exekuce ze zahraničí

1 odpověď

Dobrý den, v roce 2019 jsem šel do Fitnesscenteru v Německu kde mi dali smlouvu členství na rok, která se automaticky prodlužuje po roce.
Byl sem tam jednou po té jsem členství chtěl ukončit okamžitě do 14 dnů, to sem jim donesl písemně tvrdili mi že to nejde, tak sem jim to tam nechal, ať si stim dělají co chtějí,
že já to nebudu využivat,
jelikož se stěhuji zpátky do České republiky a odevzdal jsem i vstupní kartu tudíž vše.
Celou dobu byl klid až letos (2022) r2022 se mi ozvali že dlužím za rok 2022 jen a pouze za tenhle rok (možná kvůli covidu nevím). Každopádně podařilo se mi to snimi konečně uzavřít stim daným centrem,
ale podle mě krom starého bydliště v Německu a jména s příjmením a email, nemají o mě vůbec nic jako třeba rok narození či trvalé bydliště v ČR z toho centra.
A teď mi došel email, že to předali německému vymáhači což sem absolutně nepochopil protože jsem to považoval za ukončené už v roce 2019, může vůbec ten vymahač stim něco dělat?
Když jsem za prvé už 4 roky z té adresy v Německu pryč a
už mě tam ani nebudou znát,
má to jiný majitel a hlavně, můžou si mě vůbec dle právních předpisů, nějak dohledat v ČR a vymáhat to z cizího státu, kvůli dlužnému za Fitness v hodnotě cca 14 euro za vstup. tzn. max teď 500euro konečné dlužné částky? Díky předem za odpověď Blaha Marek

Dobrý den, každý exekutor má pravomoc jen na území daného státu, čili německý exkeutor může vymáhat Váš dluh pouze ohledně majetku, který byste měl v Německu. Pokud by chtěl uspokojit dluh Vaším majetkem, který máte v ČR, musel byse obrátit na přeshraniční pomoc v rámci EU prostřednictvím ministerstva zahraničí, což je velmi zdlouhavé a neekonomické. Jiné by bylo, pokud by Váš luh nevymáhal státem jmenovaný exekutor, ale soukromý vymahač. Je však otázka, do jaké míry by jednání takového člověka bylo v souladu s právními předpisy ČR. Pokud by je překračoval, můžete se obrátit na Policii ČR.