Exekuce na auto od prodavajiciho

1 odpověď

Dobrý den, koupili jsme s manželem auto od jednoho pana z Prahy za 100000Kč. Za 14dni nám přišel dopis od exekutora, že pan má exekuce a že máme auto odevzdat exekučnímu úřadu do Prahy a nebo zaplatit za pána 50.000kc a auto si můžeme nechat. jenže auto mame vservise od té doby co jsme ho přivezli a nevíme když za pana zaplatíme exekuci 50.000kc jestli nám za další tyd3n nepřijde nějaká jeho další exekuce. mam jich 12 a je tam 8 různých exekutorů. mají na to vůbec právo zabavit nám vůz když jsme ho koupili a jeste řádne přepsáli na sebe?

Děkuji

Dobrý den, zahájením exekuce není dlužník oprávněn převáden svůj majetek a takto uzavřené smlouvy jsou absolutně neplatné. Pokud má dlužník více exekucí, po vyplacení první z nich bude v pořadí další, čili pro Vás se nic nemění, auto zabaví další exekutor. Z uvedneých důvodů není rozumné první exekuci vyplácet. Sdělte exekutorovi, aby si auto vyzvedl v určeném místě. Po dlužníkovi můžete vymáhat bezdůvodné obohacení ve výši 100.000,- Kč.