Exekuce - pojistné plnění

1 odpověď

Dobrý den, jsme s přítelem úrazově pojištěni, pojistníkem jsem já, přítel pouze pojištěný. Nejsme manželé. Teď měl úraz a má otázka zní, zdali může exekutor obstavit pojistné plnění za úraz (trvalé následky a denní odškodné), když výplata pojistného plnění nepůjde na jeho účet? Je možné, že by tuto pojistku exekutor "objevil"? Pokud ano, je možné dopředu nějak u pojišťovny zjistit, zdali je pojistka takto blokovaná? Předem děkuji!

Dobrý den, na pojišťovně si zjistěte aktuální informace, nicméně pokud jste pojistníkem Vy, soudní exekutor nemá možnost zjistit, že pojistné plnění je na Vašeho přítele, který je dlužníkem. Poku pojistné plnění bude vypláceno na účet Vašeho přítele, soudní exekutor jej zajistí jako penežité plnění v exekuci.