výmaz exekuce z listu vlastnictví

2 odpovědi

Přeji hezký den
Můj dotaz : exekuce na nemovitost a výmaz z listu vlastnictví.

Kdysi jsem neměl vše zaplaceno, dluh na DPH, na sociálním pojištění i na VZP. Také jsem nezaplatil všem svým dodavatelům. Ale vše jsem srovnal, zaplatil veškeré dluhy, nechal jsem si vystavit potvrzení že již státu nedlužím ani korunu, na exekutorské komoře jsem si za poplatek nechal zjistit, jestli ještě někde nemám nějakou exekuci buď na RČ nebo na IČO a opravdu tam není již žádný záznam. Proto se ptám jak mám dál postupovat, abych dosáhl výmazu na katastru nemovitostí, neboť je tam stále uvedeno - exekuce nemovitosti.
Děkuji L. Bárta

Dobrý den, oznámení o skončení exekuce musí zasílat soudní exekutor dotčeným orgánům, napříkald katastru nemovitostí, aby tento zrušil poznámku o vedení exekuce prodejem nemovitých věcí. Zašlete písemnou výzvu soudnímu exekutorovi a žádejte zaslání oznámení o skončení exekuce na katastr. Můžete rovněž kontaktovat samotný katastr, zda má uvedneé oznámení k dispozici či nikoliv.