Vymazání exekuce z registru

2 odpovědi

Dobrý den, ráda bych se zeptat, uhradil jsem exekuci, s tím, že jsem obdržela dopis o zastavení, je to cca měsíc a ráda bych věděla, kdy bude exekuce vymazana z registru, který lze ověřit na základě rodného čísla či jména. Dočetla jsem se, že by to mělo být do 14ti dnů, nic méně, stále tam záznam je. Přímo ze soudu mi bylo sděleno, že záznam se uchovává po dobu 25 let. Kde je tedy pravda?

Dobrý den, nepíšete, jaký registr máte na mysli. Exekutorská komora ČR vede Centrální evidenci exekucí, kde je na pokyn soudního exekutora exekuce po jejím skončení vymazána. Můžete u soudního exekutora prověřit, zda tento pokyn již vydal. Nejsem schopna posoudit, o jakém registru hovoříte v souvislosti se soudem, soud vede řízení o nařízení exekuce a po skončení převádí spis do archivu, odkud již není možno do spisu nahlédnout (pouze vy výjimečných případech orgány večejne moci). Jakékoliv další registry jsou soukromé a je nutno kontaktovat jejich provozovatele.