Dobrý den. Na základě rozhodnutí správního orgánu ze dne 30,10,2008 mi letos v roce 2022 zahájila ČSSZ strhávání části důchodu. Ptám se, jestli by to nemělo být promlčené. Moc děkuji za odpověď

2 odpovědi

Dobrý den, rozhodnutí soudů a správních orgánů se promlčují v 10 leté lhůtě. Pokud tedy bylo uvedneé rozhodnutí vydáno v roce 2008 a nabylo-li právní moci před rokem2012, mělo by být vymáhání uvedené pohledávky promlčené, což je důvodem pro zastavení exekuce.