vyškrtnutí dlužníka ze seznamu dlužníků

1 odpověď

Dobrý den, chci se zeptat ohledně vyškrtnutí ze seznamu insolvenčních dlužníků. Moje insolvenční řízení bylo ukončeno Usnesením o ukončení insolvence, které nabylo právní moci dne 22.9.2016. Mám za to, že dle § 425 z. č. 182/2006 Sb. Insolvenční zákon, bych měl být vyškrtnut ze seznamu a mé údaje měly být znepřístupněny po uplynutí 5 let od nabytí právní moci usnesení. To se však k dnešnímu dni 11.01.2022 nestalo.
Prosím Vás tedy o radu, ohledně vyškrtnutí ze seznamu dlužníků, kam se obrátit a popřípadě jak dál ve věci postupovat.
s pozdravem V. P.

Dobrý den, k výmazu z insolvenčního rejstříku dochází až po uplynutí pěti let od úspěšného ukončení insolvence. Výmaz z insolvenčního rejstříku probíhá automaticky a bývalý dlužník o něj nemusí zvlášť žádat. Doporučuji, výmaz ověřit u příslušného krajského soudu, který vedl Vaše insolvenční řízení.